KARAGÖL

 

 
 UÇAK BİLETİ
   
 ARAÇ KİRALAMA
   
 TRANSFER
   
 TRABZON OTELLERİ
   
 ÖZEL TURLAR 
   
 TATİL TURLARI
   
 
 
     

   Artvin’in Borçka ilçesinde bulunan bu göl, "ölmeden önce görülmesi gereken yerler" diye bir liste varsa üst sıralarda olmalı.

İlçeye bağlı Karçal Dağı’ndaki Aralık Yaylası yakınlarında bulunan ve 19. yüzyılın başlarında heyelan sonucu bir derenin önünün kapanmasıyla oluştuğu bilinmektedir. İlçeye 27 kilometre uzaklıkta bulunan Borçka Karagöl ilçenin önemli turizm kaynaklarındandır.

Doğu Karadeniz’in muhteşem doğasında milli park içinde, çok zengin bitki örtüsüne ve yaban hayata ev sahipliği yapan, göz alıcı ve etkileyici bir gölün kenarında, tamamen doğayla iç içe olabileceğiniz büyüleyici bir atmosfer.

1550 m'dir. Gölün etrafında ladin, kayın, gürgen ağaçları ağırlıkla mevcuttur. Endemik türler bakımından çok zengin bitki örtüsüne sahiptir.Tabiat parkı yaban hayvanlar bakımından da çok zengin olup boz ayı, kurt, vaşak, çakal, tilki, ceylan, yaban keçisi, porsuk, sincap gib bir çok irili ufak hayvan çeşitlerini barındırır. Gölde kırmızı pullu alabalık da mevcuttur. 

   
     
TUR PROGRAMI    

Trabzon'dan hareket 08:30

Trabzon'a varış 20:30

 Çay fabrikasını geziyoruz ve çayın tarladan bardağa uzanan serüvenine tanıklık ediyoruz. (Açıksa) Rize bezi alışveriş süresi. Can kurtaran geçidi panoramik fotoğraf süresi, Borçka şehir merkezinin içinden geçerek, Muratlı baraj gölünü geziyoruz.

Borçka Karagöl varıp göl etrafında fotoğraf çekiliyoruz ve serbest zaman. İsteğe bağlı semaverde çay içme keyfi ve Trabzon’a hareket ediyoruz.

Rize Botanik bahçesinde çay molası veriyoruz.

 

FİYATI : 120 TL

Tur programımıza öğle yemeği ve milli park alanlarına giriş ücreti dahildir.